تله فیلم سینمایی «خانم معلم» به نویسندگی و کارگردانی پویا ریحانی، کارگردان فیلم‌های معلمانه، کاتوره، سرخ صورت،‌ باجناق‌ها و همچنین بازیگر فیلم‌های نوروز رنگی، بچه زرنگ و… در مجموعه بزرگ تصویر شرقی آماده ساخت و تصویربرداری می‌شود.

این فیلم با همکاری مدیریت روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و با موضوع تکریم جایگاه و مقام معلم، با رویکرد طنز در مدت زمان ۹۰ دقیقه و ژانر کمدی-اجتماعی بینندگان را سرگرم خواهد کرد.

علاوه بر موضوع آموزش و پرورش و به جلوه کشاندن زحمات معلمین، فیلم خانم معلم موضوعات جانبی دیگری چون گردشگری مشهد و فرهنگ زیارت، پرهیز از قضاوت زودهنگام و به نمایش گذاشتن زحمات کادر درمان را در بر میگیرد.

مراحل پیش تولید و تولید این فیلم در مشهد مقدس و در آموزشگاه تصویر شرقی انجام می‌شود؛ و این فیلم پس از پایان فیلم برداری در شبکه خراسان رضوی و سایر شبکه‌های سراسری صدا و سیما پخش میگردد.

داستان این فیلم سینمایی، درباره معلمی کوشا و فداکار به نام فرخنده است که اخیرا بعنوان معلم نمونه استان خراسان انتخاب شده است و در همین بین مراسم عروسی بردار او نیز نزدیک است. فرخنده در تکاپو آماده‌سازی شرایط عروسیست که به دلیل تعهدی که به شغلش داشت برای آموزش چند تن از همسایگان خواهرش با اتومبیلی که قرار است به عنوان ماشین عروس استفاده شود، به محله آنها می‌رود. اما به دلیل خستگی زیاد در بین راه با مسافری از شمال که برای زیارت به مشهد آماده است، تصادف می‌کند و… .
کاندیداهای پیشنهادی برای بازی در تله فیلم خانم معلم از بین هنرمندان حرفه ای کشور می‌باشد که اسامی آنها به شرح زیر است: بهنوش بختیاری، خشایار راد، مجید شهریاری، شهین تسلیمی. همچنین سایر بازیگران از بین بازیگران حرفه ای تئاتر مشهد مانند: پرستش سلطانی، علیرضا سوزنچی، زینب براتی و هنرجویان با استعداد آموزشگاه تصویر شرقی می‌باشد.

برخی عوامل پروژه خانم معلم

  • نویسنده و کارگردان: پویا ریحانی
  • تهیه کننده: محمدرضا گلچین
  • مجری طرح: صبا چارقچیان خراسانی
  • مشاور کارگردان: فرزین جیرانی
  • مدیر تولید و برنامه‌ریزی: امیر حریربافان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.